Skip to main content

Logitech M185 – I myš u počítače je důležitá

Celou dobu jsem bral počítačovou myš jako zcela nedůležitou součást počítače a vždy vybíral ty nejlevnější modely. Až teď jsem si uvědomil, jakou velkou chybu jsem po celou dobu dělal a „komplikoval“ si tím práci s počítačem.

Já a počítačová myš

Jako programátor potřebuji především dobrou klávesnici – aktuálně používám Microsoft Curve, která mi poměrně dost vyhovuje. Počítačovou myš jsem ale nikdy neřešil, vždy jsem používal ty nejobyčejnější a nejlevnější modely. A to byla rozhodně chyba!

 

Logitech M185

Po delší době jsem opětovně potřeboval vyměnit myšku. Na prodejně mě zaujala myš bezdrátová myš Logitech M185. Je třeba říci, že se nejedná o vyloženě drahou myšku – standardně se cena pohybuje kolem 500,- Kč.

 

Po rozbalení myšky a prvním uchopením nastal neskutečný WAU efekt. Myš velice dobře zapadá do dlaně a na první dotyk je patrná vyšší kvalita použitých plastů. Nanotransmiter nepatří mezi nejmenší, ale nijak nepřekáží. Výrobce Logitech uvádí, že na 1 AA baterii vydrží až 12 měsíců, což je velice příjemný fakt. I přesto doporučuji mít připravenou náhradní baterii.

 

S takovou myškou se hned lépe dělá.

 

Rada na závěr

Na tomto příkladu obyčejné myšky za pár korun je krásně vidět, že se v IT nevyplácí zbytečně šetřit. Udělejte si občas radost a vybírejte si kvalitnější věci – nejen, že Vám déle vydrží, ale také práce s nimi je mnohem příjemnější.

2016-05-11 16.23.00

2016-05-11 16.23.19

Václav Dobiáš
webmaster / programátor
Václav Dobiáš

Václav Dobiáš

webmaster / programátor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *